Home » Biznes » Polska bielizna – dobra marka

Polska bieliznaWśród wielu polskich towarów, które odróżniają się na rynku jakością i zyskały sobie uznanie konsumentów nie tylko w Polsce, ale również za granicą można z pewnością wskazać na bieliznę – szczególnie damską, lecz i męską oraz dziecięcą. Polacy już jakiś czas temu przekonali się do tych produktów i nie trzeba ich szczególnie namawiać przy sprawunkach do wybierania krajowej bielizny, ale coraz częściej także i nabywcy zagraniczni kupują polskie biustonosze, koszulki czy damskie majteczki. Produkty takich firm jak słynąca ze swoich wyrobów pończoszniczych Gatta, producent rewelacyjnych koszulek damskich – Eldar, albo też wyspecjalizowana w produkowaniu biustonoszy białostocka Kinga rozpoznawane są już nie tylko na europejskich rynkach, ale nawet poza Europą.

Większość uznanych obecnie polskich producentów bielizny rozpoczęło swoje funkcjonowanie w latach dziewięćdziesiątych i można chyba ich uznać za świetny przykład biznesowego sukcesu okresu przemiany gospodarczej. Jednak świat idzie dalej, rynek bielizny także ulega zmianom, tworzone są nowe technologie i materiały oraz nisze rynkowe. Nasze rodzime przedsiębiorstwa nie zostają w ogonie, a często znajdują się wśród liderów innowacji i wprowadzają oryginalne rozwiązania i towary. Takim dobrym przykładem na pewno jest przedsiębiorstwo Brubeck mające swoją siedzibę w Zduńskiej Woli uruchomione stosunkowo niedawno, bo w 2005 roku, a już słynące z niedrogiej, a mimo to bardzo dobrej jakościowo bielizny termoaktywnej chętnie użytkowanej szczególnie przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Oferta dobrej, polskiej bielizny jest naprawdę niezwykle bogata. Oprócz wyżej wymienionych warto wymienić takie firmy jak przykładowo: AVA – znana przede wszystkim z doskonałych biustonoszy, gorsetów i koszulek nocnych, Babell (producent koszulek i majteczek damskich) oraz Wol-Bar (majtki, figi, stringi).

Oczywiście jest to tylko część obecnej oferty polskiej bielizny. Nie sposób wspomnieć w takim lapidarnym przekazie wszystkich wartych odnotowania producentów, ale na pewno można odważnie powiedzieć, że nasz kraj jest aktualnie jednym z czołówki jej producentów i eksporterów. Pełny przegląd najlepiej sprzedających się produktów i marek można znaleźć w dobrych sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży bielizny, takich jak np. diseta.pl

Polska bielizna – dobra marka
2 votes, 9.50 avg. rating (93% score)

Dodaj komentarz